Интернет тренинг, советување и духовна терапија

Дали сакате да научите системи за тренирање?
Како за забрзано учење и експертско моделирање?
Дали сте заинтересирани за учење системска терапија или тренинг за тренери?

 Канада Словенија Чешка република Германија Франција Хрватска Италија Македонија Полска Португалија Русија Велика Британија Америка

Приватно тренирање и стручно оспособување

Можете да ги обучувате луѓето да управуваат и решаваат животни, организациски и итни предизвици - каде било. Можете да тренирате поединци, партнери, тимови, семејства и организации за управување со негативни емоции и решавање на проблеми во врската.

Системски тренинг тренери . Диплома за домашна студија

Ние учиме системски решенија на меѓународно ниво. Бараме спонзори и организатори да ја донесат нашата обука во вашиот регион - за приватно тренирање, во рамките на семинари, стручни состаноци или јавно образование. Доколку имате кредибилитет и мотивација, испратете ни е-пошта.

Зошто да не ни се придружите? Е-пошта: Системска тренинг на душата

Меѓународен тренинг за системски тренери

Австралија - Н.З. Канада Словенија Чешка република Германија Франција Хрватска Италија Македонија Полска Португалија Русија Велика Британија Америка

Внатрешна обука . Приватни сесии . Подготвеност за итни случаи

Ве замолуваме да се поврзете со нас од вашата веб-страница. Бараме организатори.

Душата може да ја револуционизира вашата работа. Тој е идеален за помагање на професионалци - не само за тренери, тренери, терапевти и доктори, туку за менаџери, директори и извршни директори. Душата е наменета за луѓе кои сакаат да постигнат повеќе отколку што формалното образование можат да го поддржат… Варшава

Системски решенија е постојан партнерство што поддржува траен успех. Ги развива нашите водачи и им помага да се подобрат. Душата работа им се обраќа на целиот народ, со рамнотежа и јасност на целта што се претвора во исклучителна тимска работа и зголемена продуктивност… Јан Сикорски, извршен директор

Душата работа им зборува на луѓето во болка, на луѓето кои чувствуваат длабока потреба за лична промена, на луѓето кои изгубиле сетило или изгубиле врски. Успехот е понекогаш тежок збор што може да се чувствува некомпатибилен со емоциите, врските, loveубовта, семејството и пријателите… Д-р Ана Пејчинова, Терапевт, Македонија

Системските решенија ни помогнаа да ги решиме проблемите со перформансите преку управување со врски. Кога видов дека перформансите ги одразуваат нашите сопствени ставови и недостатоци, можев да се фокусирам, не на индивидуалните вработени, туку на промена на односите во кои работиме. Дејвид ВилисМ-р, консултант за човечки ресурси

Никогаш не доживеав подобро тренерско во мојот живот. Се менуваше животот и ја препорачувам Soulwork на сите кои се обидуваат да го подобрат квалитетот на приватниот и деловниот живот. Стјепан ВерфтМ-р, консултант

Јас ја препорачувам вашата системска терапија на секој што размислува за терапија за себе, член на семејство или на секој кој ја става во прашање ефикасноста на нивната терапија. Апелирам да им помагам на професионалците да го испитаат вашиот јасен, содржаен и навремено решавање на проблемите во врската… Дејвид МарсденМ-р, терапевт

Класичното тренирање е корисно за донесување едноставни одлуки во контролирани средини со јасни цели и целосни информации. Системското тренирање е корисно за донесување сложени одлуки во тешки околини со нејасни цели и ограничени информации. Мартин Карутерс, Основач

Во својата психологија на системите, Мартин Карутерс користи модели за тоа како се однесуваат среќни, здрави, добро функционирани луѓе, засновани врз набудувања на вистински луѓе, отколку на теории. Willе ги истражувате вашите цели, вашата loveубов (изрази за грижа и поддршка), вашите вредности и вештините за врската.

Системските решенија можат да ве тренираат да поставите соодветни цели, да ги решите блоковите на вашите цели и да преземете чекори за да го постигнете избраниот успех. … Јан Сикорски

 

Категории: Статии

mk_MKМакедонски јазик
en_USEnglish en_GBEnglish (UK) afAfrikaans arالعربية azAzərbaycan dili belБеларуская мова bg_BGБългарски bn_BDবাংলা cs_CZČeština da_DKDansk de_DEDeutsch elΕλληνικά es_ESEspañol etEesti fa_IRفارسی fiSuomi fr_FRFrançais guગુજરાતી he_ILעִבְרִית hi_INहिन्दी hu_HUMagyar hyՀայերեն id_IDBahasa Indonesia it_ITItaliano ja日本語 lt_LTLietuvių kalba jv_IDBasa Jawa ka_GEქართული ko_KR한국어 loພາສາລາວ lvLatviešu valoda ml_INമലയാളം mnМонгол mrमराठी ms_MYBahasa Melayu my_MMဗမာစာ nb_NONorsk bokmål ne_NPनेपाली nl_NLNederlands nn_NONorsk nynorsk pa_INਪੰਜਾਬੀ pl_PLPolski psپښتو pt_PT_ao90Português (AO90) ro_RORomână ru_RUРусский si_LKසිංහල sk_SKSlovenčina sl_SISlovenščina sqShqip sv_SESvenska ta_INதமிழ் thไทย teతెలుగు tr_TRTürkçe tlTagalog tt_RUТатар теле tahReo Tahiti ug_CNئۇيغۇرچە ukУкраїнська urاردو uz_UZO‘zbekcha viTiếng Việt zh_CN简体中文 zh_HK香港中文版 zh_TW繁體中文 mk_MKМакедонски јазик